Na Gradskom stadionu u Sinju 5. lipnja 2024. održan je 15. Olimpijski festival dječjih vrtića Sinja i Cetinske krajine.

Olimpijski festival dječjih vrtića održava se na inicijativu Hrvatskog olimpijskog odbora, a već 15 godina u Sinju ga organiziraju Dječji vrtić Bili cvitak Sinj i Zajednica športskih udruga grada Sinja pod pokroviteljstvom Grada Sinja.

Ove godine na natjecanju je sudjelovalo gotovo 480 djece iz vrtića s područja gradova Sinja i Trilja te općina Hrvace i Dicmo, koja su se natjecala u 5 športskih disciplina i to trčanje na 50 m, štafeta 4×25 m, skok udalj, bacanje loptice i mali nogomet.

Sudjelovalo je 13 ekipa: Alkarić/Ljiljan, Ana – Dicmo, Bili cvitak 1, Bili cvitak 2, Blagovijest, Maslačak 1, Maslačak 2, Nikolino/Vrilo, Potočnica, Sretno dijete – Hrvace, Trilj 1, Trilj 2, Vrapčić/Ferata.

Naši mališani su osvojili dvje medalje, jednu 2. mjesto  trčanje 50 metara Maris Majstrović i

bacanje loptice u dalj  3. mjesto Petar Titlić.

Cijelo natjecanje je prošlo u pravom sportskom duhu gdje smo puno toga naučili o svemu što jedno veliko sportsko natjecanje donosi.